Özerkan Lojistik

Ekibimiz...

2003'ten bugüne...

Agit Demirbağ

Agit Demirbağ

CEO
Pınar Aktaş

Pınar Aktaş

Operasyon Sorumlusu
Selin Yavuz

Selin Yavuz

Satış ve Pazarlama Yetkilisi
Yeşim Aktaş

Yeşim Aktaş

İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik

“Başarımızı iletişime borçluyuz”
Lojistik sektörüne olan merakım küçük yaşlarımdan gelen araba sevgisiyle yine erken yaşta çalışmaya başlayarak ilerledi. Ben inanıyorum ki severek yapılan bir işte eksiklik veya problemler kolayca aşılır. Bu yüzden özellikle lojistik sektöründe fazla yan kol olması ve sürekli değişim-gelişim beklenmesine karşın iş potansiyelimi firmamızla rahat bir biçimde bugünkü profesyonelliğimize ulaştırdık. Fakat açık yüreklilikle söyleyebilirim ki lojistik içinde yıllar geçirmeme karşın kendime hatta hiç kimseye tam olarak bilgili bir lojistikçi diyemiyorum çünkü lojistik sektörü sürekli yeni hatların belirlendiği hacmi ve değeri bakımından geniş bir sektördür. Bu sebeple Özerkan’ı dama oyununa benzetiyorum. Bu oyunda olduğu gibi asıl amacımız firmamız içerisinde bulunan araç ve hizmeti hep en ilerideki kareye ekip olarak taşımaktır. Özerkan bana sorumluluk ve hassasiyet bilincini katarak her iş kategorisinde profesyonelliştiğim ve uzman kişiler tarafından yetiştiğim ve yetiştirildiğim bir ailem oldu. İş ağı ve çalıştığımız ülkeler genişledi ve ekibimize yüklenen sorumluluklar arttı. Bütün bu artan sorumlulukların arasında yakaladığımız lojistik başarımızı ise sağlam iletişim ağımıza borçluyuz. Lojistiği ele almak için ise iki dönemde inceleyecek olursak covid öncesi ve sonrası başlıkları altında ayrılması daha sağlıklı olacaktır. Özellikle covidden sonra iş gücümüzün hiç durmadan ilerlemesi hatta tabiri caizse şahlanması bütün ticaret piyasalarını değiştirdi ve gelişen sektörlerin yanında düşüşe geçen sektörler de azımsanamayacak kadar fazlaydı. Örneğin kafe ve restorantların kapalı olduğu bir dönemde ithalat ve ihracat araçları yarı kapasite de olsa ülkeler arası giriş çıkışlar yapılabiliyordu. Bu giriş çıkışlarda hijyenik kontrollerden geçen arabalarımız ve şirket kalitemizle bir adım daha öne geçtik. Covidin biraz daha alışıldığı ve bir nebze aşılarla aşılmaya çalışıldı diyebileceğimiz döneminden sonra enflasyonun, benzin ve gider fiyatlarının lojistik firmasını negatif yönde fazlasıylsa etkilediği bir döneme giriş yaptık. Öngörülebilirliğin azaldığı ve belirsizliğin arttığı bir dönemdeyiz. Özerkan lojistikte bulunan profesyonel iş ağlarımız ve planlamalarıyla, uzun vadeli kar pay sistemlerine odaklanarak sektörde piyasaya hakim olup kurallar ve sınırlar çizmektedir. İletişimde olduğumuz ve tanıdığımız hiçbir lojistik firmasında bu kadar zorunlu mükemelliyetçi sistemler ve hassas yükleme taşıma oranı yoktur. Risk oranları %100 olan yüklemeleri sadece son model ve teknolojiye sahip araçlarla yapan bir firma değiliz. Her şeyi belgelendiren, sistemli, güvenilir, etik, müşteri memnuniyetine önem veren bir firmayız. Genel enflasyon, ve devalüasyonların yaşandığı bütün bu dönemlerin üstesinden sektör olarak geleceğimiz şüphesizdir.

Zorlu pandemi döneminde iletişimlerimizin neredeyse tamamı telefon, bilgisayar, tabletler üzerinden gerçekleşti. Uzak bağlantıları yakınlaştırmak ve daha büyük bir kitleye hitap etmek kolaylıştığı halde kültürel değişikliklere kadar uzanan keskin bir yola giriş yaptık. Fakat bu değişiklikler aldığımız eğitimlerimizle aradaki bağlantının kalitesi düşmeden kesintisiz sürmektedir. Bu alınan eğitimlerimizde pedagojik öğrenimlerin dışında, firmamızda bulunan her aşamımızdan ve evrak tanımdan geçerek ilerlediğimiz bir sisteme dahil oluyoruz. Bu sebeple, daha donanımlı gerçekleştirdiğimiz her yükleme ile müşterilerimizden aldığımız dönütlerin kalitesini ve belgelerini paylaşarak sürdürüdüğümüz bir iş döngüsüyle devamlılığımızın kesinliğini kanıtlamış oluyoruz. Her yıl sürekli ve yeni firmalarımızın istekleri doğrultularında gerçekleşen denetim ve tetkiklerimizle transparanlığımız ve hitap ettiğimiz belirli kitlemiz dönemsel taşımaların yerine süreklilik ve hassasiyet gerektiren yüklemeleri tercih etmekteyiz. Yani müşterilerin bizi seçmesi dışında şirket süzgecimizden, kapasite dışında (olağandan ağır tonajlı) raporlanmayan ve şirket kalitemize ve filomuzun sistemlerine zarar verebilecek hiçbir yükün taşımacılığını yapmamaktayız. Gösterdiğimiz özverinin bize garantileyemeyeceği hiçbir başarı yoktur. İlerleyebildiğimiz her bölge yeni insanlarla ve pazarlarla tanışmamıza imkan veririyor. Şirketimizde kabul edip ağırladığımız müşterilerimize yerinde kontrol edebilme olanağı tanımaktan çekinmeyen bir firmayız. Bu yapılabilecek kalite kontrol ziyareltlerinin dışında firmamızın da yerinde işleyiş, pazar ve çift taraflı kalite kontrolü görmesi ve gösterilmesi adına bulunan ekibimizin müşteri ziyaretleri talep doğrultusunda gerçekleşebilmektedir. Dört elle sarıldığımız işimizin, müşterilerimiz ve dahil olduğum Özerkan ekibi ile daha büyük sektör başarılarının temennisiyle.

Ekonomik, sosyal ve kültürel değişimlerin had safhalarda hissedilen bu dönemde alınabilecek ve değerlerimizi koruyacak önlemleri almamız elzemdir. Bu sebeple yeniden adlandırılması veya yapılandırılması gerekmekte olan iş ekosistemlerini tek tek ayırmamız gerekir. İnsan kaynaklarının kendini teknolojik anlamda yenileyebilmesi ve geliştirebilmesi hayati önem taşımaktadır. Örneğin tek başına insan kaynakları, firma içerisindeki örgütlenme ve ilişkileri düzenlemektedir fakat sürdürülebilirlik ile kombinasyonlandığında ortaya yeşil yönetim ve insan kaynakları şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda firmamızın sağladığı kapsayıcı iş modeliyle birlikte yeşil yönetim uygulamalarımız ivme kazanarak sonuçlarımız mükemmele ulaşmaktadır. Özellikle ar-ge bölümümüzle birbirini yönlendirerek ilerlemlerde bulunduğumuz operasyonlarımızda araçlarımız ve motorlarıyla özelliklerinin son noktasına ulaşılacak yolları araştırıyor ve öğreniyoruz. Bu yönlendirme çalışmalarımızın meyvelerini ise her yüklememizde sağlanan dengeli ve etik ticarete uygun fiyatlandırma çalışmalarımızla operasyonlarını sağlıyoruz. Firmada geliştirilen ve uygulanan sistem geliştirmelerinin şirket havuzunda toplanarak orijinalliği her bir masadan onaylanarak ilerlenmektedir. İnsan kaynaklarının devreye girdiği bu vb noktalarda ekibimin sağladığı destek ile birlikte sürdürülebilirlik ve marka değerimizi genişletmek çerçevesinde daha büyük adımlar atıp iş hayatımızın devamlılığı dileğiyle.

Hassas ürün taşımacılığında güven.

Araçlarımız

Özerkan Lojistik © 2024 Tüm Hakları Saklıdır

  • Ana Sayfa
  • Hizmetlerimiz
  • Sertifikalarımız
  • İletişim